Strona główna > Świeże wyciskane soki > Świeże, wyciskane soki – dla zdrowia i urody cz I

Wyciskane soki

Soki z owoców czy warzyw to wielkie źródło zdrowia i urody. Warto wiedzieć jakie soki najlepiej spożywać, by czerpać z nich najwięcej korzyści. najlepsze są oczywiście te świeże, przygotowywane bez dodatków. Staramy się więc powiedzieć co można wycisnąć z warzyw, owoców i ziół. Dietetycy podkreślają, że powinno się spożywać pięć porcji warzyw i owoców każdego dnia. Najlepiej jednak wybrać sok, ponieważ będzie on łatwo przyswajalny i dostarczymy z nim masę cennych wartości odżywczych.

Sok, ale jaki?

Większość soków jakie można znaleźć w sklepach to propozycje, które powstają z różnorakich koncertantów, które są potem rozcieńczone i dosłodzone. Mogą być także barwione oraz konserwowane. Zawierają niewiele tych wartości, które dla naszego organizmu są najcenniejsze. Zamiast tego jest tam masa różnorakich zbędnych dodatków, co nie będzie działać korzystnie na nasz organizm, zdrowie oraz urodę. Dlatego właśnie musimy uważać na marketingowe chwyty sprzedawców.

Wyciskarka do soków

Świeże soki, które będą rzeczywiście wartościowe można tak naprawdę przygotowywać sobie samemu w domu. W zależności od tego jakie mamy smakowe upodobania sami możemy decydować z czego takie soki zechcemy sobie przygotować. Ułatwieniem dla nas może być to, że mamy obecnie mnóstwo interesujących przepisów w sieci i dzięki temu przygotowanie soku stanie się również łatwiejsze.

Przygotowanie soku

Świeże soki i ich zalety

Świeże soki mają wiele zalet. Robiąc samodzielnie sok mamy przede wszystkim pewność, że trafiają tam jedynie takie składniki, które mają odpowiednią wartość. Sami decydujemy o tym co będzie się tam znajdować. Nie ma również obaw, że będą się tam pojawiać jakieś składniki, które są nieco zepsute, obije czy zgniłe. Dlatego właśnie przygotowywanie soków samodzielnie jest najlepszą dostępną opcją. To właśnie my wybieramy z czego będą one powstawać.

Świeżo wyciskany sok nie będzie się nadawał do przechowywania w lodówce, dlatego najlepiej będzie go od razu wypić. Wtedy również zawiera on najwięcej cennych dla zdrowia składników odżywczych, do których zaliczyć można liczne witaminy, minerały, białka, węglowodany czy tłuszcze. To właśnie świeże soki będą najlepszym źródłem wartości dla naszego organizmu i dlatego warto je wybierać.