Strona główna > Wyciskarki do cytrusów > Wyciskarki do cytrusów i warzyw

Wolnoobrotowa wyciskarka

Wolnoobrotowe wyciskarki stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków. Czy warto kupować wyciskarkę do warzyw i owoców, jeśli mamy sokowirówkę? Czy sok z wirówki będzie taki sam jak z wyciskarki?

Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Należy zacząć od tego co będziemy pić, jakie świeże soki będziemy spożywać. Okazuje się, że jedynie około 7 procent spożywa tyle warzyw czy owoców ile trzeba spożywać. badania naukowe nie pozostawiają nam jednak złudzeń. Brak odpowiedniej ilości składników, uboga dieta to poważny problem, ponieważ prowadzi to do poważnych chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy choroby układu krążenia. Niestety żyjemy szybko i mało czasu poświęcamy na to co jemy, a to właśnie zdrowie powinno być dla nas najważniejsze.

Kiedy ostatni raz jedliśmy 5 porcji warzyw w ciągu dnia?

Pewnie wiele osób powie sobie, że bardzo dawno tak było.

Wyciskane soki

Właśnie tutaj mogą przyjść nam z pomocą między innymi wyciskane soku, które dostarczać będą organizmowi wiele cennych związków w tym między innymi enzymy oraz fitozwiązki. Świeżo wyciskane soki są błyskawicznie wchłaniane przez organizm i trawienie będzie zajmować kilka minut. Natomiast spożywanie tylu ilości warzyw, co możemy wypić w soku może być poważnym problemem.

Spożywanie soków

Dlaczego świeżo wyciskane soki?

Mamy trzy powody dla których powinieneś włączyć do codziennej diety. Przede wszystkim to szybki sposób na doładowanie naszego organizmu. Wyciskanie soku to również szansa na wprowadzenie różnorakich ilości warzyw i owoców. Dostępność jest obecnie wyjątkowa, ponieważ mamy praktycznie na każdym kroku wiele doskonałych owoców, na które można się zdecydować. Jeśli chodzi o wybór urządzenia lepsza będzie wyciskarka, ponieważ gwarantuje ona dostępność do takiego soku, który będzie miał wszystkie wartości zachowane w pełni.

Natomiast wirówka przez szybkie obroty może niestety niszczyć cenne wartości. Dlatego właśnie warto unikać wirówki a zamiast niej decydować się przede wszystkim na wyciskarki. To one gwarantują najlepszy sok i będą również najbardziej wydajne. Miażdżenie owoców i uwalnianie kolejnych kropli cennego soku to najlepsze rozwiązanie na jakie będzie można się zdecydować.