Strona główna > Idealne wyciskanie soków > Proste wyciskanie soków z cytrusów

Wyciskarka do cytrusów

Cytrusy maja w sobie wiele soku. Inaczej niż warzywa czy zioła mają one nawet kilkanaście procent więcej soku. Aby jednak dało się w pełni wykorzystać owoc cytrusowy warto zainwestować w dobry sprzęt do wyciskania soku. To właśnie dzięki temu jesteśmy w stanie pozyskać maksymalną ilość soku z jednego owocu. Dobre wyciskarki są w stanie pozyskiwać nawet 40% więcej soki niż tradycyjny sprzęt taki jak wirówka czy blender. Dodatkowym atutem przy pozyskiwaniu soku z wyciskarki będzie to, że mamy świeży sok. Jest to bardzo ważne, ponieważ rzeczywiście najcenniejszą propozycją dla każdego kto chce wypić napój z pełną wartością odżywczą.

Sok z cytrusów

Cytryna, pomarańcza a może pomelo?

Z czego wyciskać najlepszy sok?

Sok z cytrusów będzie bardzo pożywny i ma w sobie wiele witaminy C. Wystarczy wycisnąć jedną pomarańczę czy półtorej cytryny, by zapewnić sobie dzienną dawkę witaminy C. Świeżo wyciśnięty sok z cytryny nie musi być tylko pity. Może się on stać również bazą do kremu na poprawę i regenerację cery. Jednak najwięcej właściwości cennych będzie miał świeży sok spożywany przez nas. Dostarczy witaminę C, poprawi odporność i krążenie krwi. Działa również oczyszczająco na organizm.

Pomarańcza czy mandarynka może nie mają aż tak wiele witaminy C, ale będzie to sok, który smakować będzie rzeczywiście doskonale. Właśnie te dwa owoce będą doskonale uzupełniać płyny w organizmie. Picie świeżego soku jest zalecane dla osób, które są aktywne fizycznie, przede wszystkim ćwiczących. Pomelo to owoc, który najczęściej będzie się u nas pojawiał z Chin.

Gęstość soku

Tak zwana pomarańcza olbrzymia ma najwięcej cennej dla nas witaminy C spośród wszystkich cytrusów. Jest tam na każde 100 g soku około 60 mg witaminy C. Dodatkowo jest to również sok, który ma wyjątkową wartość energetyczna, dlatego dobrze się sprawdzi. Doskonale nawadnia on organizm i może się stać elementem, który będzie oczyszczał nerki i wątroby.

Świeży sok z grejpfruta – właściwości

Świeżo wyciśnięty sok z grejpfruta będzie doskonałym płynem dla naszego organizmu. Będzie tam najwięcej cennych składników, kilkaset różnorakich składników odżywczych. Dzięki nim rzeczywiście można wesprzeć swój organizm. Będzie to między innymi element idealny dla tych osób, które starają się prowadzić dietę odchudzającą.