Strona główna > Wskazówki i porady > Sokowirówka czy wyciskarka do soków. Jaki sprzęt AGD wybrać

Chcemy przedstawić informację na temat tego jaki sprzęt będzie można wybrać, by cieszyć się smakiem zdrowych owoców. Smak soku robionego w domu to rzeczywiście doskonałe propozycje, które świetnie się sprawdzą i będziemy z nich w 100% zadowoleni. Warto jednak wiedzieć jak taki sok przygotowywać i na co zwracać uwagę między innymi przy wyborze urządzenia do wyciskania soków.

Dobra wyciskarka

Na początek należy sobie określić swoje potrzeby oraz zapoznać się z tym co jest dostępne na rynku. Powinniśmy szukać dobrych propozycji, które cenowo będą nam odpowiadać i jednocześnie kierować się własnymi upodobaniami. Inne urządzenia trzeba wybrać do owoców leśnych inne do cytrusów. Wyciskarka to takie urządzenie, które jest wszechstronne i radzić sobie będzie nie tylko z owocami, ale także może nam służyć jako element mielący kawę czy mięso.

Wyciskarka a sokowirówka

Najważniejsze będzie to, by pamiętać, że soki z wyciskarki i wirówki będą się między sobą mocno różnić. Sok z wirówki jest bardziej klarowny, ponieważ miąższ jest mniej starannie wyciśnięty. Natomiast w wyciskarce zrobimy więcej naturalnie mętnego soku, który ma również cząstki owoców. Ze względu na budowę urządzenia w wirowce nie przygotowujemy soku z małych owoców oraz warzyw liściastych, natomiast wyciskarka daje nam takie możliwości. Jeśli chodzi o wybór sprzętu trzeba się także zastanowić nad tym jak wiele surowca dane urządzenie będzie przerabiać.

Urządzenie do wyciskania

W tym momencie mamy dostępne różnorakie urządzenia i możliwe, że każdy kto będzie chciał przygotować sobie doskonały sok będzie zadowolony z tego co jest dostępne na rynku. Sok z wyciskarki będzie gęstszy i dobrze się sprawdzi jeśli ktoś lubi właśnie taki sok, w którym jest miąższu. Ostatecznie wybór zależy od indywidualnych oczekiwań każdego klienta. Jeśli wybieramy sokowirówkę łatwiej będzie przygotować sobie duże ilości soku w krótkim czasie i będzie on dużo bardziej klarowny.

Jeśli wybieramy wyciskarkę mamy sok bardziej gęsty i charakteryzujący się przede wszystkim nieco lepszą jakością pod kątem wartości odżywczych jakie będą się tam znajdować. Dużo zależy więc od ilości soku, którą będziemy przygotowywać oraz tego jak często będziemy to robić, czy sok będziemy wyciskać każdego dnia czy sporadycznie.